Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

Centrala: +385 (52) 377 000
E-mail: ured(at)unipu.hr

Predavanje Ive Kosmos:...

Gošća CKPIS-a u programu za ožujak je dr. sc. Iva Kosmos koja će održati predavanje pod naslovom Iz periferije u centar – postjugoslavenski pisci na internacionalnom literarnom polju. Polazeći od pretpostavke da literarne fenomene valja istraživati unutar literarnog polja (ili literarnih polja) u kojima se nalaze, predavanje će se usredotočiti na različite primjere komuniciranja postjugoslavenskih pisaca s novim kulturnim kodovima i očekivanjima „zapadnog“ čitatelja. Dr. Iva Kosmos doktorirala je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na temu mapiranja postjugoslavenskog egzila. Trenutno je poslijedoktorandica na Institutu za studije sjećanja i kulture Znanstveno-istraživačkog centra Slovenske akademije znanosti i umjetnosti. Predavanje će se održati u četvrtak, 29. ožujka 2018., u 18.00 sati u čitaonici (dv. 11, Dvorana Slavka Zlatića) fakultetske zgrade u Ronjgovoj 1 u Puli. Više pod Događanjima.