Novi projekti u CKPIS-u

Početkom 2018. u CKPIS-u započinje rad na dvama novim projektima iz programa bilateralne i multilateralne suradnje.

Zaborav i sjećanje na industrijski rad na Jadranu: istarski slučaj / Remembering and Forgetting Industrial Labour in the Adriatic: The Case of Istria / Das (fehlende) Gedächtnis der industriellen Arbeit im Adriaraum: Das Beispiel Istrien
Dvogodišnji projekt dio je programa bilateralne suradnje Hrvatska (MZO) - Njemačka (DAAD). Partner s njemačke strane je IOS Regensburg, a suvoditelji su Ulf Brunnbauer i Igor Duda. Suradnici na projektu: HR - Andrea Matošević, Boris Koroman, Igor Stanić, studenti; D - Stefano Petrungaro, Peter Wegenschimmel, studenti.

Obljetnička 2018. godina u povijesnim i društvenim raspravama na postjugoslavenskom prostoru / Jubiläumsjahr 2018 in der historischen und gesellschaftlichen Debatte im post-jugoslawischen Raum
Jednogodišnji projekt, koji financira DAAD, povezuje Katedru za povijest jugoistočne Europe Humboldtova sveučilišta u Berlinu s partnerskim ustanovama u Beogradu, Kopru, Puli, Sarajevu i Skopju. Voditelj je Hannes Grandits, a suradnici iz CKPIS-a su Igor Duda i Anita Buhin. Dio projekta bit će i već uhodana Doktorska radionica CKPIS-a i Odsjeka za povijest FFPU koja će se održati u Puli od 29. kolovoza do 1. rujna 2018.